כותבים על הפרויקט

פרויקט הכרויות המקום כתבה

כותבים על פרויקט ההיכרויות

תשכחו מטינדר: בתל אביב מצאו דרך חדשה להכיר בני זוג

תכנית ההיכרויות של "המקום" בלב תל אביב, מאפשרת לצעירים להיפגש בבת אחת עם כמה בני זוג פוטנציאליים – והתוצאות מדברות בעד עצמן. הכירו את שיטת ההיכרויות החדשה-ישנה שתוציא אתכם מהאפליקציות אל העולם האמיתי

נדמה שהיום קל מתמיד למצוא בני זוג: שלל אתרי אינטרנט ואפליקציות מציעים לנו מגוון אדיר של בחורים ובחורות, ובהינף אצבע קליל, ימינה או שמאלה, אנחנו בוחרים מי מוצא חן בעינינו ומי לא.

אבל כמה באמת אפשר להתרשם ממישהו, כשכל מה שאנחנו יודעים עליו הוא כמה מלים שטרח לכתוב על עצמו, ותמונה שלא תמיד נאמנה למציאות? ויותר מזה – עד כמה אתם סומכים על אפליקציה, ומאמינים שהיא מסוגלת למצוא את האחד או האחת שלכם?

לחוויית המפגש הראשוני עם אדם חדש, להתרשמות הבלתי אמצעית מהדרך שבה הוא מדבר או מחייך, משפת הגוף שלו או מצחוקו המתגלגל, אין תחליף. זו התובנה שעמדה מאחורי תכנית ההיכרויות החדשה של "המקום", מרכז תרבות ורוח הפועל בלב תל אביב כבר כמעט עשור.

"החלטנו לארגן מפגשי לצעירים איכותיים בגילאי 24 עד 38"

"למרות האתרים והאפליקציות, היום יש הרבה גברים ונשים במרכז הארץ שמרגישים שאין להם מקום שבו אפשר לפגוש בני זוג פוטנציאליים לקשר רציני", אומרת רעות דורפמן, יוזמת תוכנית ההיכרויות. "ראינו שהכלים שנמצאים בידיהם כיום מקשים עליהם ליצור מפגש מעמיק שבו יהיה ניתן לפגוש פרטנר לחיי זוגיות רציניים ולהקמת משפחה.

"החלטנו להרים את הכפפה ולנסות לייצר מפגש שמאגד בתוכו צעירים וצעירות איכותיים בגילאי 24 עד 38, עם כוונות רציניות. החלום היה לייצר במהלך האירוע אווירה נעימה שתאפשר כנות ופתיחות, ולתת למשתתפים כלים ותובנות שיאפשרו להם לבנות קשר מעמיק שבוחן פנימה, ולא רק שופט את החיצוניות", היא מסבירה.

ארבעה דייטים בבוקר שישי אחד

הפורמט שנקבע לתוכנית הוא של מפגש בין כמה עשרות משתתפים בלבד, המתקיים מדי כמה שבועות ביום שישי בבוקר. לפני כל מפגש, עורכים ב"המקום" עבודת הכנה אינטנסיבית ומקיפה: המשתתפים נרשמים מראש, וכל אחד מהם ממלא שאלון מקיף על עצמו –, המכוון להיכרות מעמיקה.

לאחר ניתוח מעמיק של השאלון, מתאימים לכל משתתף ארבעה בני זוג פוטנציאליים – שאותם יפגוש אישית באירוע עצמו. בכל אירוע יש הקפדה על התאמה של המשתתפים הן לטווח גילאים מסוים, והן לתפישה דתית-רוחנית, כגון חילוניות, מסורתיות או דתיות.

"בתרבות של היום קשה לנו לקבל החלטות, קשה לנו לצמצם אפשרויות, והכי קשה לנו להתחייב. נראה שיש לנו הכל, אבל בעצם אנחנו נשארים בלי כלום", אומרת רעות. "כשמישהי פוגשת כמה בחורים באירוע אחד, זה מבליט בעיניה את הבחור שהכי מתאים לה, וכשהיא שומעת שגם היא מצאה חן בעיניו – היא רוצה לתת לזה הזדמנות, במקום לעבור לבחור הבא באפליקציה".

"הזדמנות להכיר אנשים מיוחדים וטובים"

במהלך המפגש מתקיימים ארבעה דייטים זוגיים קצרים, כשבין לבין יש גם זמן חופשי למינגלינג ולשיחה, המאפשרים היכרות עם עוד בני זוג פוטנציאליים, מלבד אלה שנבחרו לדייטים. המפגש כולל ארוחת בוקר משולבת עם סדנה ובה דינמיקה קבוצתית – הזדמנות נוספת למפגש ושיחה עם המשתתפים האחרים.

בסוף המפגש, המשתתפים מוזמנים לדווח בשאלון מקוון מי מצא חן בעיניהם מבין הנוכחים. כאשר נוצרת התאמה, מנחי "המקום" דואגים לחבר בין השניים.

ד', אחת המשתתפות, סיפרה: "ניתנה לי ההזדמנות להכיר במקביל אנשים מיוחדים וטובים. זה עזר לי להבין כבר ביום המפגש מי יותר ומי פחות מתאים לי".

מ', משתתף אחר, סיפר על החוויה שלו מהתכנית: "הרעיון של משהו חוויתי ולא שיחה בנאלית בפגישה אחד על אחד, ההרצאה שנכללת באירוע והקונספט כולו הוא מקסים. ההתרגשות של הצוות הכניסה אותי לאווירה וזה היה מעולה".

ממפגש אחד יצאו עשרה זוגות

"לשמחתנו, הקשרים שנוצרים בעקבות האירוע הם רבים", אומרת אורית מורעלי, מראיינת ומלווה בתוכנית ההיכרויות. "באירוע האחרון 16 משתתפים מתוך 46 המשיכו לקשר זוגי, ובאירוע לפניו – 20 מתוך 46 משתתפים. אין לזה תקדים בעולם ההיכרויות, ובמיוחד בתל אביב. לדעתנו, ההצלחה נובעת מהסינון המעמיק שאנחנו עושים, מהמפגש האנושי והפתוח בין המשתתפים ומהליך ההתאמה הייחודי.

"אנחנו מנסים להכיר כל אחד ואחד עד כמה שניתן, ולהבין גם מה הוא מחפש מהצד השני. בזכות המאמץ שכל משתתף עושה, והמפגשים שמעוררים לשיחה – נוצרות היכרויות מעמיקות יותר, מהסוג שאי אפשר למצוא היום בשום אתר או אפליקציה".

תוכנית ההיכרויות של "המקום":
המפגשים מתקיימים בימי שישי בבוקר.
רח' ברנר 5 (פינת אלנבי), תל אביב.

נותרו מקומות אחרונים למפגש הבא!

 

רוצים להשתתף בתוכנית ההיכרויות של "המקום"?

אם אתם בגילאי 24-38 אתם מוזמנים ליצור עצמנו קשר